14 Aralık 2014 Pazar

Kitap Yoldaşlığı Grubu Buluşmasında Kitap Müjdesi

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta kitapseverlerin ilgiyle takip ettiği Kitap Yoldaşlığı Grubu’nun üçüncü Konya buluşması gerçekleştirildi.

Konyalı kitap yoldaşları, Demgah Kafe ’de grup yöneticisi Emine Böge ’nin organizatörlüğünde İstanbul ’dan gelen grup üyesi arkadaşlarıyla buluşarak tanışma heyecanını yaşadı.
Postacı Kitabının yazarı ve aynı zamanda Kitap Yoldaşlığı Grubunun üyesi Zeynep Ülker Sülün ile Aşk Güneşe Benzer kitabının yazarı Fatma Polat ’ın da aralarına katılmalarıyla buluşma tam bir edebiyat şölenine dönüştü. Kitaplar ve yazarlar üzerine tutkulu söyleşilerin yanı sıra günün en önemli konusu grup üyelerinin, geliri Otizm Vakfı ’na bırakılacağı bir kitap çıkartmaya karar vermiş olmalarıydı. Nisan ayının Dünya Farkındalık Ayı olması nedeniyle, ortaya çıkan grup adına bir kitap çıkartma düşüncesi sosyal içerikli bir projeye zemin hazırladı. Grup üyeleri arasında yazmak isteyen herkese şans verecek olan bu projeye çok değerli tanınmış yazar ve şairlerin de katkı yapacağını dile getiren Emine Böge ’nin bu haberi grup üyelerini sevince boğdu.
'Hayata Tutunma Aşkı' başlığı altında toplanan öykü ve şiirlerin yer aldığı kitap bir firmanın sponsorluğunda yayınevinden çıkacak. 
Tanıtımı için ulusal kanallardan söz alınmış olması da Kitap Yoldaşlığı Grubuna cesaret kazandırmış olup, projelerinin sosyal paylaşım alanından çıkıp gerçekleşmesi yolunda kendilerine itici güç verdiğini dile getirdi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder